Jdi na obsah Jdi na menu
 


námětové cvičení 25.8.2007

26. 8. 2007
V odpoledních hodinách jsme se jako každoročně sešli na námětovém cvičení. Tentokrát v Syřenovském katastru u Jezírek pod kumburkem. Bylo teplé slunečné počasí. Kuriozní přichod měl SDH z Nové Vsi. Přišli v útvaru se sirenou, ruční stříkačkou a belikama.Vedení vedlo kolem zatopeného lomu nahoru. Naše stanoviště bylo až na samém konci vedení. Celkem jsme použili 2 hadice B, štyři hadice C (každý proud 2 hadice). První pokus dopravit vodu byl neúspěšný, protože se objevila na závada ne jednom s doleních čerpadel. Druhý pokus vyšel, stříkalo se asi 5 minut. Bohužel tlakem nevidržela jedna z hadic C, která praskla hned u proudu, naštěstí vše dobře dopadlo a nikdo nebyl zraněn. Po zbalení všeho vybavení nás dole u jezírka čekalo bčerstvení v podobě guláše s chlebem a pivo, kdo měl ještě větší hlad mohl si opíct i buřta. Když jsme se vrátili tak jsme omili hadice a šli s dobrým pocitem domů.