Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičný poplach a námětové cvičení 12. 5. 2012

12. 5. 2012

 

            V sobotu 12. května v 15 hodin zahoukala Lhotecká siréna znamení požáru. Po nastoupení zásahové jednotky k výjezdu ohlásil velitel David Šolc, že jde o cvičný poplach. Cílem vyhlášení požáru bylo prověření jednotky vyjet k požáru v předepsaném čase a s předepsanou výstrojí. Celkem se sešlo 7 členů jednotky připravených k zásahu. Stanovený limit výjezdu je pro JPO 5 určen na 10 minut. Naše jednotka v dnešním cvičení byla připravena přibližně za 6 minut zasahovat. Připomínám, že o tomto cvičení nikdo z hasičů nevěděl, oficiálně byl seznámen pouze velitel, starosta SDH a starostka obce. Poplach vyhlásil HZS Semily, kam také bude do 6 - ti dnů podáno hlášení. Celkem se k hasičárně seběhlo ještě 8 členů SDH Bradlecká Lhota, kteří nejsou v jednotce. Děkujeme jim tímto za ochotu, kterou projevili při možnosti skutečného výjezdu.

Po ukončení akce v Bradlecké Lhotě se 4 členové jednotky vypravili na námětové cvičení, které letos pořádal SDH Žďár u Kumburku. Cílem tohoto cvičení bylo seznámení okolních sborů s místním terénem a plánem na dopravu vody pro zásobování cisteren. Cvičení proběhlo úspěšně. Kromě Bradlecké Lhoty a domácích dorazili ještě hasiči z Nové Vsi nad Popelkou a Syřenova.

 

Náhledy fotografií ze složky Námětové cvičení 12.5.2012