Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár 20. 3. - č. p. 65

21. 3. 2012

Požár 20. 3. -  č. p. 65

12:08        Ohlášen na dispečink v Semilech požár travnatého a lesního porostu u č. p. 65 v Bradlecké Lhotě.

12:09        Výjezd HZS Jičín

12:13        Výjezd HZS Lomnice nad Popelkou

12:15        Podán rozkaz o výjezdu JSDHO Bradlecká Lhota

12:20        Vyhlášen požár sirénou

12:25        Výjezd JSDH Bradlecká Lhota

13:30        Ukončení akce

 

Dne 20. března v poledne vypukl požár travnatého porostu a křoví za obydlím č. p. 65 – Havlovi. Na místo byla povolána jednotka hasičů z Lomnice nad Popelkou, Jičína a Bradlecké Lhoty. Lhoteckých hasičů se seběhlo celkem 8 členů. První na místo požáru dorazila jednotka z Jičína, která začala izolovat rozšíření požáru do nedalekého lesa. Pro uhašení byl použit 1 proud C. V záloze, dvěma cisternami dorazili jako druzí na místo požáru hasiči z Lomnice nad Popelkou. Po příjezdu naší jednotky bylo hašení požáru již pod kontrolou, a proto nebylo naší techniky potřeba. Škoda na majetku je nulová. Příčina vzniku byla vyšetřovatelem stanovena jako nešťastná náhoda. Svědci tvrdí, že nějaký turista jdoucí kolem Havlových do trávy odhodit nedopalek od cigarety. Lhotečtí hasiči spolu s majitelem objektu po zbytek dne hlídali opětovné samovznícení.

 

Technika při zásahu:

            HZS Jičín: Cisternová automobilová stříkačka CAS 15 - M2Z

            HZS Lomnice nad Popelkou: CAS 30 Tatra 815, CAS 32 Tatra 815

            JSDHO Bradlecká Lhota: Motorová stříkačka Tohatsu VC82ASE

 

a.jpg

 

b.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

f.jpg

g.jpg

h.jpg

i.jpg

 

 

foto: HZS Lomnice nad Popelkou, Jakub Tomeš