Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čištění studny u pana Fáry

16. 6. 2009

Čištění studny u p. Fáry

 

Z místní chatové oblasti u koupaliště byla vznesena prosba o vyčištění studně, která byla znečištěna blátem z nedávných bouřek. Protože prosba byla udána jako akutní, vyrazili jsme hned s PS 8 na místo. Použili jsem také naši cvičnou káď na zadržení vody. Nejprve jsme vysáli veškerou vodu ze studně. Studna je hluboká asi 6,5 metru, použili jsme 5 savic. Během průběhu se nad Bradleckou Lhotou přehnala bouřka a během několika minut se z malého potůčku asi 10 metrů vedle studny stala prudká řeka, která se u mostku vylila z koryta, které přestalo vodu odebírat. Voda opadla asi po 45 minutách. Když jsme dokončili vysávání studny, ponořili jsme na dno ejektor a začali s vysáváním bahna. Studnu jsme vyčistili. Když jsme přijeli k hasičárně museli jsme ještě uklidit bahno, které přiteklo cestou kolem pana Blažka. Tento měsíc se tak dělo již po třetí.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek